Bezrealitky.cz částečně zpoplatní služby | E15.cz

Portál Bezrealitky.cz částečně zpoplatní služby

Michal Nosek

Webový portál, který se profiluje jako náhrada realitních agentur a makléřů, přestává fungovat na čistě bezplatné bázi. Bezrealitky.cz spouští funkci, díky které bude možné zkontaktovat pronajímatele pouze s některým z předplacených účtů. Bez účtu se zájemce o pronájem nedostane ke kontaktním údajům majitele ani nebude mít možnost se s ním spojit.

Oddělit vážné zájemce o bydlení od těch váhavých, to je podle šéfa webu Hendrika Meyera cílem zpoplatnění služeb zprostředkování pronájmu portálu Bezrealitky.cz. V případě prodejů se situace nijak nemění, i zde se však dá koupit předplaceý účet

.„Opatření u pronájmů má skutečně především regulační charakter, protože současná situace už nebyla udržitelná. Zároveň se snažíme vyjít vstříc všem, pro které by byl i symbolický poplatek problém - tedy studenti mohou na svoje ISIC karty po dobu zkouškového kontaktovat majitele i nadále zdarma,“ doplnil Meyer.

Čas v korporaci byl nejtemnějším obdobím mého života, říká byznysmen Ondřej Fryc

Předplacení účtu některé uživatele zpočátku zaskočí, ale z testování má web údajně již pozitivní zpětnou vazbu. „Klima na trhu s nemovitostmi se změnilo a vážný zájemce rozhodně nemá problém zaplatit korunu denně za přednostní odbavení. Ti váhaví naopak počkají, dokud pro ně nebude hledání opravdu aktuální,“ uvádí Meyer.

Projekt Bezrealitky v roce 2007 odstartoval internetový byznysmen Jakub Havrlant, který později stál i za projektem Chytryhonza.cz. "Portál Bezrealitky.cz rostl přirozeně," uvedl dříve v rozhovoru pro deník E15 Havrlant.

Jiří Feix: Stoprocentní hypotéky zatím úplně nevymřely
Nájem a podnájem. Podívejte se, na co si dát pozor
Růst cen bytů v Česku zpomalil, přesto patří v Evropě k největším

 

 

 

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud