Babiš je pro Česko hrozbou, shrnul slovenský list Sme | E15.cz

Babiš je pro Česko hrozbou, shrnul slovenský list Sme

Babiš je pro Česko hrozbou, shrnul slovenský list Sme
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: čtk

ČTK
msc

Pohrdá demokratickými institucemi a procedurami, je v konfliktu zájmů a navíc je politikem. Takto shrnul slovenský list Sme lídra hnutí ANO Andreje Babiše. Podle Sme Babiš patrně vyhraje nejbližší parlamentní volby v zemi, což prý představuje pro Česko vážnou hrozbu.

„Prvním problémem je Babišovo pohrdání demokratickými institucemi a procedurami. V příští vládě by sloučil některá ministerstva a jiná zrušil, aby neztrácel čas meziresortními jednáními. A ještě větším problémem je Babišův obludný konflikt zájmů: je zároveň vlivným politikem, k tomu majitelem holdingu s více než 200 firmami a ročním ziskem přes 300 milionů eur a navíc vlastníkem důležitých medií,“ uvedl list v článku o miliardáři slovenského původu Babišovi.

Babišův další střet zájmů? Agrofert je pojišťovacím agentem Respectu

Deník dodal, že Babiš-politik nastavuje pravidla pro Babiše-byznysmena a Babišova média o tom mlčí. Pokud by se ANO stalo nejsilnější vládní stranou a jeho šéf premiérem, zmiňovaný konflikt by se podle Sme ještě prohloubil a nebezpečí zvětšilo. „Pravděpodobnost takového vývoje se rovná téměř jistotě. Babišovy šance jistí jeho politické spojenectví s Milošem Zemanem, slabost ČSSD a neúspěšné opakované pokusy pravice vstát z mrtvých,“ tvrdí.

Podle Sme nejdůležitější pro úspěch ANO bude, zda Babiš ještě rok udrží své voliče v omylu, že on vlastně není politikem, že přišel z byznysu řídit stát efektivně jako svou firmu, že je mu cizí politické handrkování a že je jediným skutečným bojovníkem proti korupci.

Autor: ČTK, msc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!