Bývalá farma Bolka Polívky půjde do dražby zřejmě v říjnu | E15.cz

Bývalá farma Bolka Polívky půjde do dražby zřejmě v říjnu

Bolek Polívka
Bolek Polívka
• 
ZDROJ: Mlada fronta

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalá farma Bolka Polívky půjde do dražby patrně koncem října. Jednal o tom dnes v Brně věřitelský výbor. Případné námitky mohou věřitelé ještě podávat do konce září, řekla dnes ČTK insolvenční správkyně Petry Hýskové ze společnosti Edl a partneři. Podnik známého herce je v konkurzu od letošního dubna.

„Kdokoliv, kdo má za to, že je někde něco v nepořádku, má do 30. září lhůtu, ať se vyjádří,“ uvedla Hýsková. Jeden z věřitelů, Polívkův přítel Alexandr Seidl, dosud možnost prodat farmu veřejnou dražbou zpochybňoval. Podle Hýskové je dražba plánovaná na 23. října 2013. „Smlouva o provedení dražby je platná, většina s ní vyslovila souhlas,“ uvedla.

Insolvenční správkyně dosud předpokládala, že farma jako komplex by se mohla prodat za cenu mezi 15 až 20 miliony korun. Podle insolvenčního rejstříku se o farmu zajímá zahraniční investor, nebo Polívkův přítel Alexandr Seidl, který je i členem věřitelského výboru a vlastní pozemky v okolí farmy.

Podnik nově už nenese hercovo jméno. Polívka nechal obchodní firmu přejmenovat na Penzion Olšany s.r.o. „Tento krok pravděpodobně sníží hodnotu nemovitosti,“ řekl dnes ČTK Josef Machů z dražební kanceláře Prokonzulta.

Farma se dostala do problémů kvůli rozšíření hotelu o wellness centrum

Nefunguje ani web farmy, visí na něm pouze hercovo prohlášení. Polívka upozorňuje návštěvníky webu, že už na chod farmy nemá vliv. „Uvědomuji si, že situace v Olšanech není příznivá a velice se za to všem návštěvníkům omlouvám. Podle zákona však platí, že již nemohu do věcí podniku nijak zasahovat,“ uvedl Polívka v prohlášení. K osudu farmy se dosud prakticky nevyjadřoval.

Podle Hýskové odstraněním informací z webu „bylo narušeno plynulé naplňování ubytovací kapacity areálu farmy, čímž opět dochází ke snižování majetkové podstaty,“ uvedla Hýsková v dokumentu založeném v insolvenčním rejstříku.

Turistická atrakce Olšan se dostala do potíží kvůli tomu, že se Polívka rozhodl rozšířit hotel a postavit wellness centrum, na které dostal dotaci z peněz Evropské unie. Nestačila však na to, aby splatil veškeré pohledávky. Loni na podzim ho tak poslala do insolvenčního řízení Kaláb-stavební firma. V dubnu rozhodl soud o konkurzu. Uznává pohledávky za zhruba 50 milionů korun.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video