ČD couvají z obnovy Masarykova nádraží | E15.cz

ČD couvají z obnovy Masarykova nádraží

Masarykovo nádraží, České dráhy
Masarykovo nádraží, České dráhy
• 
ZDROJ: mediafax

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České dráhy (ČD) couvají z jednoho z největších pražských projektů, revitalizace oblasti Masarykova nádraží. Jednají o prodeji 34procentního podílu ve společnosti Masaryk Station Development (MSD), která vznikla v roce 2004 pro účely rozvoje tohoto desetihektarového území.

Svůj podíl by ČD převedly na ostatní dva partnery v projektu, Sudop Group a Morávka Centrum, jejichž společný podnik Masaryk Station Investment (MSI) drží v MSD zbylých 66 procent.„Vedeme jednání. Existují různé varianty,“ potvrdil předseda představenstva Sudop Group Jan Hromádka. Podle interního dokumentu pro jednání Řídícího výboru Českých drah z konce srpna, který má deník E15 k dispozici, vede ČD ke snahám o prodej podílu „neuspokojivý“ průběh přípravy a realizace projektu.

Návrh, který předložil řídícímu výboru předseda představenstva ČD Petr Žaluda, konkrétně zmiňuje průtahy ve změně územního plánu v oblasti Masarykova nádraží a s tím souvisejícího odprodeje drážních nemovitostí. Materiál dále upozorňuje, že dráhy mají na základě smluv s MSI dlouhodobě omezenou možnost nakládat s většinou dotčených nemovitostí, a to na 30 až 50 let.

Výsledkem jednání je zatím předběžná shoda na majetkovém vypořádání, které mimo jiné počítá s převodem akciového podílu drah v MSD na zbylé dva partnery, sdružené v MSI. „ČD by za úplatu převedly vlastnictví k vybraným pozemkům na novou společnost, speciálně založenou ze strany MSI, případně na MSD,“ uvádí dokument.

Sudop tuto variantu vítá. „Pro nás by restrukturalizace vlastnických podílů byla dobrá zpráva. Impulz od dalšího partnera by projektu prospěl,“ míní Hromádka, který figuruje i v představenstvu MSI. Ze společného podniku už loni vypadl třetí investor ING Real Estate Development, jehož podíl společně odkoupily Sudop a Morávka Centrum.

Autor: Denisa Novotná

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video