Centrum Malovanka zřejmě nabere další zpoždění, Praha zruší zakázku za 370 milionů | E15.cz

Centrum Malovanka zřejmě nabere další zpoždění, Praha zruší zakázku za 370 milionů

Centrum Malovanka zřejmě nabere další zpoždění, Praha zruší zakázku za 370 milionů
Operační centrum Malovanka podle projektu firmy Satra
• 
ZDROJ: Satra

ČTK

Vedení Prahy zruší soutěž na dodávku technologií pro vznikající dopravní centrálu Malovanka, ze které bude řízen provoz v metropoli. Důvodem jsou nedostatečné podklady od uchazeče. Jde o zakázku za 370 milionů korun, rozhodli radní. Co to bude pro již tak opožděnou stavbu znamenat, není jasné.

Operační centrum Malovanka roste nad portálem Strahovského tunelu v místech, kde se napojuje severozápadní část městského okruhu, jehož součástí je i tunel Blanka. Praha loni po třech letech otálení zadala zakázku na stavební část díla za více než 500 milionů korun. Získalo ji Sdružení VCES - MODOS Malovanka, které se ve výběrovém řízení umístilo na třetím místě.

Čtěte také:

Otevření Blanky zahustilo dopravu na Praze 6. Magistrála je volná

Tunel Blanka: Police chce žalovat úředníka, měl udělat škodu za 30 milionů

Sdružení ČKD MTS - MOS - Technologie, které mělo v užším řízení získat zakázku na dodávky technologií podle všeho o smlouvu přijde. Uchazeč prý nedoplnil podklady. Technologie se navíc od doby, kdy byla v roce 2012 soutěž vypsána, modernizovaly. Jaký bude další postup, z materiálů pro radu nevyplývá.

Dispečink nejen pro Blanku

Kromě všech tunelů včetně Blanky budou dispečeři z nového pracoviště nad křižovatkou Malovanka řídit veškerou pražskou dopravu. Zatím činnost dispečeři zastávají z centrály Na Bojišti a z pracoviště na Strahově. Podle původních plánů by v budově měly sídlit také dispečerská pracoviště policie, strážníků, hasičů a záchranné služby. V objektu by rovněž bylo záložní datové úložiště pražského magistrátu, sídlo Technické správy komunikací a centrum krizového řízení. Proti železobetonové stavbě se v minulosti opakovaně postavili místní obyvatelé. Doufali, že v místě zůstane zelená plocha.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!