Češi v EU patří mezi nejmenší producenty odpadu | E15.cz

Češi v EU patří mezi nejmenší producenty odpadu

Odpad - ilustrační
Odpad - ilustrační
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Množství komunálního odpadu na osobu je v Česku čtvrté nejnižší z 27 zemí Evropské unie. Podle dat Eurostatu připadalo v roce 2010 na jednoho Čecha 317 kilogramů komunálního odpadu, zatímco průměr EU činil 502 kilogramů.

V rámci EU skončilo zhruba 38 procent odpadu na skládkách, 22 procent ve spalovnách, 25 procent bylo recyklováno a 15 procent bylo kompostováno.

V Česku na skládkách skončilo 68 procent odpadu. Naopak jen 14 procent českého odpadu bylo recyklováno a pouhá dvě procenta kompostována.

Největší množství odpadu vytvořili na hlavu na Kypru - 760 kilogramů. Za nimi následovaly Lucembursko, Dánsko a Irsko, u nichž se množství pohybovalo mezi 600 až 700 kilogramy.

Odpad v EU Autor: Eurostat
Zdroj: Eurostat

Pod 400 kilogramů bylo jen sedm zemí, přičemž ve všech případech jde o státy střední a východní Evropy, které EU rozšířily buď v roce 2004, nebo 2007. Vůbec nejméně odpadu pak připadlo na jednoho člověka v Lotyšsku - 304 kilogramů.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.