Chaloupkova Republika přetáhla dva senátory zvolené za ČSSD | e15.cz

Chaloupkova Republika přetáhla dva senátory zvolené za ČSSD

Otto Chaloupka
Otto Chaloupka
• 
ZDROJ: ottochaloupka.cz
Pavel Otto

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Exposlancům Věcí veřejných Ottu Chaloupkovi a Michalu Babákovi se pro jejich projekt Republika podařilo zlákat některé známé tváře. Za jejich novou partaj budou v květnových volbách do Evropského parlamentu kandidovat dva senátoři zvolení za ČSSD Pavel Lebeda a Miroslav Krejča, bývalá olympionička Olga Křížová-Charvátová nebo někdejší televizní moderátorka Eva Jurinová.

Politické uskupení dnes čtveřici lídrů představilo médiím. Zejména doyen dolní komory parlamentu a místopředseda jejího zahraničního výboru Lebeda může mít kvůli převléknutí dresu v sociální demokracii potíže. Zda bude vyloučen ze senátního klubu strany, prý zatím neví. Záležet bude na postoji Lidového domu.

„Pokud mne nevyloučí, v klubu zůstanu. Momentálně ale nevím, jak se k tomu postaví,“ řekl. Za důvody kandidatury za Republiku mimo jiné označil shodu v názorech na migrační politiku, které podle svých slov zastává i jako člen klubu ČSSD.

Krejča, který je předsedou výboru pro záležitosti EU, uvedl, že jako nestraník zůstává členem senátorského Klubu pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí. „Své kolegy jsem s kandidaturou za Republiku seznámil a nezaznamenal jsem žádnou negativní reakci,“ konstatoval.

Pokud se Lebeda s Krejčou nestanou europoslanci, budou za Chaloupkovu stranu na podzim obhajovat senátorský mandát.

Jurinová odmítá asijské šunty

Republika chce v Evropském parlamentu podobně jako ANO a další uskupení zajistit srovnatelnou kvalitu a složení potravinářských výrobků ve všech členských zemí osmadvacítky. Zasazovat se chce také o zákaz dovozu odpadu z ciziny.

„Za ten považují i nekvalitní a zdraví škodlivé výrobky, tedy šunty, které přicházejí zejména z Asie,“ uvedla další kandidátka Eva Jurinová, někdejší moderátorka televize Nova a mluvčí pražské motolské nemocnice.

Pavel Otto: Kapři hibernují

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video