Daňová kobra úřadovala. Policie po masivní razii obvinila přes dvacet lidí | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Daňová kobra úřadovala. Policie po masivní razii obvinila přes dvacet lidí

ČTK

V souvislosti s úterními zásahy obvinili policisté 23 lidí z krácení daní a účasti na organizované zločinecké skupině. V tiskové zprávě to uvedla Dagmar Pětníková z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Zadrženo je stále 21 lidí, doplnila žalobkyně. Policisté a celníci v úterý zasahovali na zhruba 60 místech v Česku, podle médií kvůli podezření na daňové úniky za stovky milionů korun.

„V návaznosti na tiskovou zprávu ze dne 20. 8. 2019 sděluje Vrchní státní zastupitelství v Praze, že policejní orgán sdělil obvinění 23 osobám, z nichž je 21 stále zadrženo. Trestní stíhání je vedeno pro zločin účasti na organizované zločinecké skupině a zločin zkrácení daně, poplatku a jiné povinné platby (...), a to individuálně dle podílu jednotlivých osob na vyšetřované trestné činnosti,“ uvedla Pětníková.

Za krácení daní by obviněným hrozilo maximálně deset let vězení, horní hranice trestní sazby se však u pachatele trestného činu spáchaného ve prospěch organizované zločinecké skupiny zvyšuje o jednu třetinu.

Městská policie drtí v náboru tu státní. Nabízí i o 15 tisíc vyšší plat
Vnitro chystá velké administrativní centrum, přesune do něj tisíce zaměstnanců i policii

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!