Do Česka dorazí vietnamští policisté. Chtějí rozbít drogové gangy | E15.cz

Do Česka dorazí vietnamští policisté. Chtějí rozbít drogové gangy

Protidrogová razie
Protidrogová razie
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, čap

Share on Facebook Messenger
Proniknout do drogových gangů a rozkrýt ilegální kriminální síť pomohou českým policistům jejich vietnamští kolegové. Spolu s několika právníky přijedou do České republiky. Dohodli se na tom ministři vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se svým vietnamským protějškem. V plánu jsou další smlouvy, podle kterých si budou Vietnamci odpykávat tresty ve své vlasti.

Dohoda se podle Chovance týká policejní spolupráce a výměny informací také v rámci tajných služeb. Tři vietnamští policisté se budou snažit proniknout mezi drogové gangy během tří měsíců. „Stát v tomto zaspal, vidíme jen špičku ledovce,“ uvedl Chovanec.

Ministři se domluvili na další spolupráci v boji s drogovými gangy a šéf vietnamského vnitra pozval Chovance na podzim do Vietnamu, aby podepsali další dohody.

Policejní prezident Tomáš Tuhý uvedl, že je to začátek spolupráce. Vietnamští policisté se také pokusí na území Česka vytvořit „jakýsi kanál“ mezi Čechy a vietnamskou komunitou.

Autor: ČTK, čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.