Důvěra ve vládu a Sněmovnu upadá, lidé dál věří Zemanovi | E15.cz

Důvěra ve vládu a Sněmovnu upadá, lidé dál věří Zemanovi

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Prezidentovi v únoru věřilo 54 procent lidí, vládě 37 procent. Z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplývá, že zatímco důvěra v hlavu státu se oproti lednu prakticky nezměnila, kabinet stejně jako Poslanecká sněmovna si pohoršily o pět procentních bodů. Dolní komoře nyní důvěřuje 26 procent respondentů, Senátu 30 procent. Oproti minulému měsíci panuje ve společnosti menší spokojenost s politickou situací.

Nejdůvěryhodnější ústavní institucí zůstávají pro Čechy tradičně starostové, kterým v únoru vyjádřilo důvěru 64 procent dotázaných, a obecní zastupitelstva s důvěrou 61 procent občanů.

Pětiprocentní propad důvěry u vlády a Sněmovny znamená podle analytiků CVVM návrat k hodnotám z loňského prosince. Co se týče srovnání s únorem 2016, před rokem byla důvěra v prezidenta o pět procentních bodů vyšší než nyní. "U ostatních institucí v meziročním porovnání není vidět žádný statisticky významný posun," dodali autoři průzkumu.

S nynější politickou situací je spokojených 17 procent lidí, zatímco 43 procent dotázaných je nespokojených a dalších 37 procent respondentů se necítí ani spokojena, ani nespokojena. Ve srovnání s lednem se podíl nespokojených zvýšil o čtyři procentní body.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.