Evropský úřad pro boj proti podvodům rozhodne v kauze Čapího hnízda ještě letos | E15.cz

Evropský úřad pro boj proti podvodům rozhodne v kauze Čapího hnízda ještě letos

ČTK

Přelom v třaskavé kauze může přijít poměrně brzy. Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) očekává, že své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo, která patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Agrofertu Andreje Babiše, uzavře do konce letošního roku.

O podrobnostech vyšetřování, které úřad vede, šéf úřadu Giovanni Kessler hovořit nechtěl. Dobře informovaný zdroj z OLAF následně věc označil za "komplexní a citlivý" případ.

Kauzou Čapí hnízdo se zabývá také česká policie. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Agrofertu někdejšího vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně dosáhla na evropskou dotaci, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla.

Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš loni v březnu na mimořádné schůzi Sněmovny ke kauze Čapí hnízdo svolané z popudu opozice řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Video: O co jde v kauze Čapí hnízdo

720p 480p 360p 240p
Kauza Čapí hnízdo

Jak Babiš vyšetřoval Babiše: v kauze Čapí hnízdo auditoři nedostali dokumenty


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!