Klaus se postavil za Lessyho, je podle něj třeba zklidnit situaci

Václav Klaus

Václav Klaus Zdroj: CTK

Policejní prezident Petr Lessy má ve snaze bránit policii od vnějších vlivů podporu prezidenta Václava Klause. Nemohou pokračovat přímé i nepřímé útoky na ni, uvedl Klaus při setkání s Lessym na Pražském hradě.

„Inicioval jsem tuto schůzku, protože situaci kolem policie považuji za vážnou. Není možné, aby nadále pokračovaly takové přímé i nepřímé útoky na policii a jejího prezidenta, které slyšíme v posledních dnech. Situaci je třeba zklidnit, je třeba zchladit hlavy. Z těchto důvodu chci s panem policejním prezidentem mluvit a ujistit ho, že má mou podporu ve snaze zabránit destabilizaci policie a uchránit ji od vnějších vlivů,“ uvedl Klaus.

Lessy prezidentovi poděkoval za pozvání na Hrad. Přišel prý, aby mu podrobně popsal situaci kolem policie. „Protože i nás to netěší, ta situace, která se odvíjí, a opravdu všechno, co potřebujeme, je klid na práci, nic jiného,“ poznamenal Lessy. S prezidentem hovořil zhruba hodinu. Po schůzce z Hradu odjel, aniž by ji před novináři dále komentoval.

Čtětě také:

Ministr financí Miroslav Kalousek a Lessy jsou nyní spojováni s vyšetřováním nákupu letounů CASA. Podle Lessyho a opozice činil ministr na vyšetřovatele nátlak, Kalousek to odmítá a trvá na tom, že se hovory vyšetřování nákupu letounů skoro netýkaly.

Ministr financí Miroslav Kalousek oznámil, že dnes poslancům předloží nezpochybnitelné listinné dokumenty, které mají dokázat, že Lessy při jednání bezpečnostního výboru v minulém týdnu neříkal pravdu. Podrobnosti to nesdělil. S materiály hodlá seznámit veřejnost.