Klaus se z Hradu přestěhuje do sídla placeného PPF

Václav Klaus

Václav Klaus Zdroj: profimedia.cz

Finančník Petr Kellner pronajal pro Institut Václava Klause pražský Hanspaulský zámeček. Klaus zde začne působit hned po odchodu z Hradu, do svého prvního civilního zaměstnání od revoluce v roce 1989 sem zamíří v pátek 8. března 2013, napsaly dnes Lidové noviny. V sídle už začala rekonstrukce, kterou Kellnerova společnost PPF financuje stejně jako provoz barokní budovy na několik desítek let.

Místo si podle deníku vybral sám Klaus. „Finišují jednání se sponzory. Až budeme jasně vědět, s čím můžeme počítat, začneme dávat dohromady program konferencí, přednášek a dalších aktivit,“ řekl kancléř Jiří Weigl, který je i ředitelem institutu. Ten má ještě během podzimu změnit jméno: z obecně prospěšné společnosti Institut Václava Klause se stane Vzdělávací institut Václava Klause.

Čtěte také:

Klaus: Řecko je špičkou ledovce, problémem je euro

Klaus představil osm rad, jak napravit Evropu

Kellner svůj záměr postarat se druhému českému prezidentovi o zázemí ohlásil už před několika měsíci. Podmínku, aby v Hanspaulském zámečku vše bylo připraveno tak, aby prezident nezůstal ani jediný den doma a mohl hned další ráno po odchodu z Hradu zamířit do své nové kanceláře, si podle deníku dala Livia Klausová.

Zámeček HanspaulkaZámeček Hanspaulka | wikimedia.orgZámeček Hanspaulka