Klaus: Vláda se ukázala slabší, než vypadala | E15.cz

Klaus: Vláda se ukázala slabší, než vypadala

Václav Klaus
Václav Klaus
• 
ZDROJ: mediafax

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vláda se v letošním roce ukázala méně výkonná a slabší ve srovnání s tím, jak její pozice vypadala na podzim 2010. Na dnešní setkání s manažery organizovaném vydavatelství Euronews to uvedl prezident Václav Klaus. Důvodem takového stavu jsou podle něj koaliční spory a aféry.

„Vládu oslabovaly koaliční spory, prokázané i neprokázané aféry. Oslabovaly ji odchody několika ministrů. Oslabovaly ji i vnitřní spory uvnitř jednotlivých stran. Nejvíce ji ale oslabovaly reálné spory mezi koaličními stranami ohledně základních parametrů reformních kroků vlády. Spory tedy i měly věcný základ,“ uvedl prezident.

Podle něj se uskutečnil v uplynulém roce i populistický útok na politiku jako takovou skrze sociální sítě. Útok přitom podle něj nebyly strany koalice schopny odvrátit. „Ani sociální demokracie nebyla opozicí vlády. Spíše se stavěla do pozice odpůrce celého sociálně-ekonomického systému, které nyní funguje,“ uvedl Klaus.

K vývoji eurozóny a krizi uvedl Klaus, že byl příliš optimistický. „Varoval jsem před dlouhodobými důsledky pokračování cesty ve vyjetých kolejích evropské integrace a sociálního systému, ale krátkodobě jsem nebubnoval na poplach. Zpětně musím říci, že jsem se mýlil a byl jsem příliš optimistický,“ uvedl prezident.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video