Kottovi a Pancové z Rathovy kauzy hrozí další stíhání | E15.cz

Kottovi a Pancové z Rathovy kauzy hrozí další stíhání

Kottovi a Pancové z Rathovy kauzy hrozí další stíhání
Ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová je přiváděna k Okresnímu soudu Praha-východ v Praze, který 5. září rozhodoval o jejím propuštění z vazby. Pancová je obviněná v kauze poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha.
• 
ZDROJ: čtk - Kateřina Šulová

ČTK

Petru Kottovi a Kateřině Pancové obžalovaným z korupce v kauze Davida Ratha hrozí další stíhání. Státní zástupce Petr Jirát televizi řekl, že policie prověřuje tři zakázky na nákup zařízení do středočeských nemocnic. Škoda údajně přesahuje 100 milionů korun.

Státní zástupce Jirát na začátku dubna obžaloval poslance a bývalého středočeského hejtmana Ratha (dříve ČSSD) a deset jeho spoluobviněných kvůli údajně zmanipulované zakázce na opravu buštěhradského zámku. Mezi obžalovanými je bývalá ředitelka kladenské nemocnice Pancová a exposlanec Kott. Těm nyní hrozí obvinění v dalších případech, ve kterých už Rath nefiguruje.

Policie podle ČT získala nové důkazy právě při vyšetřování zakázky na opravu zámku. „Vyčlenila se z toho tři další podezření na tři veřejné zakázky, která se prověřují samostatně,“ řekl televizi Jirát. Policie nyní čeká na výsledky znaleckých posudků. Vyšetřování zmíněných tří zakázek bude zřejmě trvat ještě měsíce, uvedla televize.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!