Krkonošský kolaps. Do hor se vydaly davy lidí | e15.cz

Krkonošský kolaps. Do hor se vydaly davy lidí, silnice a parkoviště jsou plné

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Doprava do lyžařských hlavních krkonošských středisek Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Janské Lázně dopoledne kolabovala. Dopravu na příjezdu a ve střediscích regulovaly posílené policejní hlídky. Nejhorší situace byla v Peci, kde policie auta vracela před středisko.

Situace se začala zlepšovat po 13:00, řekla mluvčí krajské policie Lucie Konečná. Odpoledne se naopak vyhrotila dopravní situace u Šerlichu v Orlických horách na silnici mezi Deštným a Orlickým Záhořím. Kvůli vozidlům parkujícím podél silnice byla komunikace neprůjezdná, uvedla policie.

"Na Šerlich se lidé autem nedostanou, sami se obracejí. Problémy jsou jak od Deštného, tak od Orlického Záhoří. Silnici mezi Šerlichem a Záhořím blokoval také autobus, tomu se ale už podařilo vyprostit," řekla Konečná.

Horské sedlo mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, přes které silnice vede, je oblíbené nástupní místo na turistické a běžkařské trasy na hřeben Orlických hor. Sice je tam parkoviště, ale o víkendech v zimních měsících bývá brzy zaplněné auty lyžařů. Parkují pak podél silnice, což komplikuje průjezd. Policisté přes den řidiče, kteří parkovali v okolí Šerlichu, kde nemají, pokutovali.

Kvůli nehodě v Luisině údolí byla po 12:00 z obou stran neprůjezdná silnice mezi Zdobnicí a Deštným v Orlických horách. "Silnice je tam už částečné průjezdná. Je to tam zledovatělé," řekla odpoledne Konečná.

V Krkonoších se dopoledne při vjezdu do Špindlerova Mlýna, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou tvořily kolony. Dopravu na příjezdu a ve střediscích regulovaly posílené policejní hlídky. "Doprava do středisek je už plynulá, ale parkoviště jsou stále z větší části zaplněná. Co se týče Pece pod Sněžkou, tak auta parkují také podél příjezdové silnice od Velké Úpy," řekla Konečná.

Silnice do krkonošských středisek zaplnila auta rekreantů, kteří přijeli na prázdniny, nebo jednodenních lyžařů. Krkonošská horská střediska v únoru zažívají tradičně po období na konci roku druhý vrchol zimní sezony. V ČR a také v některých sousedních zemích jsou prázdniny.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video