Leo Express zavede linku na letiště, cestující bude svážet minibusy | E15.cz

Leo Express zavede linku na letiště, cestující bude svážet minibusy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Soukromý dopravce Leo Express plánuje od 17. července vozit cestující z pražského hlavního nádraží na Letiště Václava Havla. Součástí přepravy klimatizovanými minibusy je i možnost vyzvednutí z konkrétní adresy centra Prahy, uvedl dopravce. Základní cena přepravy je stanovena na 89 korun, bude tak o něco dražší než autobusová linka Českých drah Airport Express.

Pro cestující, kteří se nechají vyzvednout na adrese, bude cena jízdenky 199 korun. Centrum města, odkud bude možné službu vyžádat, společnost přiblížila jako oblast Karlova náměstí, Náměstí Míru nebo Žižkovské televizní věže. Ve standardní trase minibusy pojedou po trase z hlavního nádraží do Dejvic, Prahy Veleslavína a na letiště. Ve špičce budou mít půlhodinové intervaly podobně jako expresy ČD.

Ty jsou primárně určené pro cestující vlaků Českých drah, jízdenku si ale podobně jako u Leo Expressu může zakoupit jakýkoliv cestující. Základní jednosměrná jízdenka stojí 60 korun. Cena doplatku za jízdu letištním autobusem z hlavního nádraží závisí na konkrétní trase, obvykle se podle eshopu ČD pohybuje v rozsahu deset až 40 korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video