Majitel Mattoni koupil projekt kancelářské budovy u pražského Anděla | E15.cz

Majitel Mattoni koupil projekt kancelářské budovy u pražského Anděla

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kousek od pražského Anděla začne v březnu 2017 vyrůstat nová kancelářská budova. Developerem bude Alessandro Pasquale, majitel Karlovarských minerálních vod. Projekt nazvaný Green Point koupil od skupiny privátních investorů.

„Investice do perspektivních nemovitostí je součástí mojí strategie v různorodých osobních aktivitách. Projekt Green Point je jedním z nejlepších, které jsou v České republice k dispozici,“ řekl E15.cz Pasquale.

Projekt umístěný na rozhraní Plzeňské a Mozartovy ulice u mostu mezi Strahovským tunelem a tunelem Mrázovka má již stavební povolení. Začít stavět tedy developerovi nic nebrání. Celková investice bude 400 milionů korun. Pasquale plánuje, že nové kanceláře bude pronajímat jiným firmám. Část z prostor však bude sloužit i společnostem z jeho skupiny.    

Realitní investice šéfa Karlovarských minerálních vod je příkladem širšího trendu, kdy podnikatelé z nejrůznějších oborů ukládají kvůli vyšším výnosům peníze právě do nemovitostí.

„Investují do výnosových realit, které chtějí držet dlouhodobě, nebo zvažují vlastní development v atraktivních lokalitách. To je i případ akvizice projektu Green Point ze strany pana Pasquale,“ uvedl Jan Hospodář, partner poradenské společnosti 108 Investment Advisory.

Pro velkopodnikatele s minerálními vodami není Green Point první realitní investicí. Již v roce 2012 vložil kapitál do českobudějovického kancelářského a obchodního centra City Center.

„V Praze mám rozpracované další rezidenční projekty,“ sdělil k dalším plánům v nemovitostech Pasquale. Byty a komerční prostory bude stavět rovněž v Karlových Varech.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video