Maringotka a dvě hypotéky, senátor Láska zveřejnil majetek | E15.cz

Maringotka a dvě hypotéky, senátor Láska zveřejnil majetek

Václav Láska
Václav Láska
• 
ZDROJ: CTK

čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rodinný dům v Rakovníku, maringotka, pozemek v Kněževsi a dvě hypotéky, čerstvý senátor a advokát Václav Láska zveřejnil svůj majetek. Podle prohlášení nemá žádné finanční úspory ani investiční aktiva. Láska v senátních volbách v Praze 5 porazil někdejšího ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Žáčka (za ODS).

Láska přiznal, že má v současnosti dvě hypotéky na 15 let a částku 900 tisíc korun. „Jsem přibližně v polovině. Měsíční splátka je 10 tisíc korun,“ uvedl. Láska dále splácí vůz Ford Galaxy, který si pořídil na operativní leasing s měsíční splátkou 24 tisíc korun.

Prostřednictvím společnosti Gordo Male, jejímž je stoprocentním vlastníkem, vlastní chatu v hodnotě 300 tisíc korun na cizím pozemku u Berounky. Ve vlastnictví senátorovy manželky je nemovitost v obci Přílepy v hodnotě půl milionu korun či polovina patnáctihektarového pole u Svinařova.

Láska v horní parlamentní komoře nahradí senátora Miroslava Škalouda (ODS), který mandát už neobhajoval. Zaměřit se chce hlavně na oblast justice a na boj proti korupci.

Láska: Hodlám experimentovat

Má prý v plánu pokračovat v tom, co dělal už jako aktivista a advokát. Hodlá na sobě „experimentovat a dobrovolně zkoušet“ to, o čem podle něj politici tvrdili, že to kvůli chybějícím zákonům není možné.

„Chystám se i na to, že sám na sobě budu teď chtít aplikovat to, co jsem chtěl po politicích jako aktivista. Chystám se zveřejnit veškerý majetek, vést veřejně přístupný deník všech svých schůzek s lobbisty, promyslím i další věci,“ popsal ČTK Láska.

Václav Láska
Láska, kterého vedle zelených podporují i lidovci, je bývalým vyšetřovatelem hospodářské kriminality, mimo jiné vedl týmy objasňující krach Investiční a poštovní banky a vytunelování Harvardských fondů. V 18 letech začínal jako řadový policista, později vystudoval právo a sociální patologii. Od policie odešel v roce 2003. Poté se živil jako ekonomický poradce, krátce působil v bezpečnostní agentuře ABL. Dlouhodobě působil v Transparency International, nyní provozuje vlastní advokátní kancelář. V roce 2011 podal trestní oznámení v kauze Promopro, o rok později upozornil na nesrovnalosti ve smlouvách pražského dopravního podniku.

Zdroj ČTK

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video