MMR má na podporu krajských knihoven připraveno 1,1 miliardy | E15.cz

MMR má na podporu krajských knihoven připraveno 1,1 miliardy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má připraveno 1,1 miliardy korun pro krajské knihovny. Za evropské a státní dotace mohou například digitalizovat knihovní fondy, budovat bezbariérové vstupy nebo rekonstruovat a stavět depozitáře. Projekty musejí být dokončeny do konce roku 2021.

Hodnota projektů se musí pohybovat mezi třemi miliony a 123,3 milionu korun. „Podporovanými aktivitami budou kromě zvýšení ochrany, konzervování - restaurování a digitalizace knihovních fondů také zvýšení bezpečnosti návštěvníků, odstraňování přístupových bariér nebo zabezpečení a osvětlení objektů,“ uvedla mluvčí. Peníze mohou knihovny dostat také na modernizaci a výstavbu sociálního, technického a technologického zázemí.

Vyhlášená výzva z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) se netýká Prahy. Z celkových 1,1 miliardy je připraveno 935 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj a dalších 165 milionů ze státního rozpočtu.

MMR v oblasti kultury vyhlásilo z Integrovaného regionálního operačního programu už dřív dvě výzvy pro žadatele o dotace. Na podporu muzeí zřizovaných státem nebo krajem je připraveno 2,1 miliardy korun, na revitalizaci památek zapsaných v seznamu světového dědictví UNESCO a národních kulturních památek jsou k dispozici tři miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.