Motorová pila i pivní basa: podívejte se na pět nejkurióznějších věcí z prodejů státu | E15.cz

Motorová pila i pivní basa: podívejte se na pět nejkurióznějších věcí z prodejů státu

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V rukou státních úředníků končí nejroztodivnější věci pocházející často z trestné činnosti. Úkolem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových je pak z jejich prodeje v aukci utržit co nejvíce peněz. Po kliknutí na fotogalerii si můžete přečíst o těch nejzajímavějších z nich. 

Majetek úřadu připadně také v případě úmrtí bez dědiců či při zabrání ve správním či trestním řízení. Nejdříve se ho snaží udat ostatním státním institucím. Motorovou pilu zabavenou policií tak úředníci nejdříve nabídli například hasičům nebo Lesům ČR.

Až poté publikovali nabídku veřejnosti s počáteční cenou 360 korun. Domů si ji odnese ten, kdo za ni do 9. ledna nabídne nejvyšší cenu. Letos chce úřad začít zboží prodávat i elektronicky. 

Kromě toho se poslední dobou jeho zaměstnanci snaží na ty nejzajímavější kousky pravidelně upozorňovat na své facebookové stránce, kterou sleduje více než dva a půl tisíce lidí.

"V počtu podporovatelů jsme již překonali mimo jiní ministerstvo školství, průmyslu nebo spravedlnosti," pochvaluje si úspěch na sociálních sítích v kontextu státní správy tiskový mluvčí úřadu Radek Ležatka. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video