Na autorský dokument do galerie? KineDok v MeetFactory slibuje nevšední zážitky | E15.cz

Na autorský dokument do galerie? KineDok v MeetFactory slibuje nevšední zážitky

ZDROJ: MeetFactory

Propojení autorských dokumentárních filmů s aktuálními výstavními projekty, obohacené o debaty s tvůrci nebo protagonisty vybraných uměleckých děl a filmů. Tak vypadá nový projekt, který od října letošního roku spustilo centrum současného umění MeetFactory ve spolupráci s alternativní distribuční platformou KineDok.

Záměrem projektu ale není otevřít pražskému publiku jen další ,,obyčejné” kino, kde by se promítaly dokumentární filmy. ,,Jednotlivé projekce, které se budou odehrávat přímo v galerijních prostorách, proto doprovodí komentované prohlídky právě probíhajících výstav s našimi kurátory anebo následná setkání a debaty s tvůrci nebo protagonisty vybraných uměleckých děl a filmů,” vysvětluje PR manažerka MeetFactory Šárka Maroušková.

Nejbližší projekce proběhne 1. listopadu, kdy bude na programu polsko-německý dokumentární film Elwiry Niewiery a Piotra Rosołowského Dominový efekt, který působivou formou vypráví příběh velké lásky od Černého moře poznamenané stínem ruské mocnosti, a 12. prosince, kdy poběží norský snímek Frodeho Fimlanda Sourozenci až za hrob, o bratrovi a sestře, kteří ve svých sedmdesáti letech stále žijí na rodinné farmě na západě Norska a starají se o ni stejným způsobem jako celé generace před nimi.

KineDok v MeetFactory nabízí v jedinečných galerijních prostorách místa pro několik desítek návštěvníků. Vstupenky na jednotlivé projekce budou k dispozici on-line na www.meetfactory.cz nebo na místě před projekcí. Vstupné je 60 Kč.

Další informace o projektu jsou k dispozici na webu MeetFactory v sekci KINEDOK.

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.