Libeňský most - brzy po něm mohla jezdit MHD | e15.cz

Na Libeňský most se postupně vrací hromadná doprava

fry, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Hlavní město už pracuje na podepření problémového Libeňského mostu. Díky tomu by se na něj mohla postupně vrátit městská doprava. Primárně tedy náhradní autobusová linka X25, která ode dneška vozí pasažéry jen do poloviny mostu. Prodloužit svou trasu by měla do 28 dní, uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský. 

"Praha 7 požaduje, aby byl Libeňský most postupně opravován po částech, nebo aby byl po dobu rekonstrukce vybudován náhradní most pro tramvajovou dopravu," doplnil Čižinský. Podobný most spojoval Prahu 7 a Troju před výstavbou Trojského mostu.

Dopravní situaci má pomoci Pražanům řešit i přívoz P7. Ten spojuje Karlín s Holešovicemi. 

Radní poskytli informace i o stavu budoucnosti lávky v pražské Tróji. Provizorní lávka v pražské Troji bude vybudována až za rok a půl. Do té doby nahradí zřícenou lávku velkokapacitní přívoz, který vypluje letos v květnu. 

"Do konce týdne by hlavní město Praha mělo objednat velkokapacitní přívoz do stopy historického přívozu mezi Trojou a Císařským ostrovem těsně nad zřícenou lávkou," řekl starosta Troje Tomáš Bryknar. Přívoz pojme až 200 lidí a mohl by plout i při výrazně vyšším průtoku vody, který komplikuje provoz toho současného.

Lávka z Prahy 7 do Troje se zřítila loni na začátku prosince. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, dva z toho vážně. Lávku nyní nahrazuje přívoz pro několik desítek lidí, který ale nemůže plout při vyšších průtocích vody. Libeňský most spojující Holešovice a Libeň byl kvůli havarijnímu stavu uzavřen pro auta a MHD v pátek 19. ledna. Město nyní řeší jeho podepření a do budoucna chystá jeho rekonstrukci. Na most mohou pouze pěší a cyklisté.

Autor: fry, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video