Na Mělnicku vykolejil vlak s uhlím, škoda je 110 milionů korun | E15.cz

Na Mělnicku vykolejil vlak s uhlím, škoda je 110 milionů korun

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Liběchově na Mělnicku vykolejil o půlnoci vlak s uhlím. Poškodil několik kilometrů kolejí, porazil pět sloupů trakčního vedení a zasypal vedle stojící automobil. České dráhy počítají s celodenní výlukou. Škoda byla odhadnuta na 110 milionů korun, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vlak jel ve vykolejeném stavu přibližně tři a půl kilometru,“ uvedl. Právě vlečení vykolejených vagonů s uhlím způsobilo na trati škodu za 100 milionů korun. Z celé soupravy nákladního vlaku vykolejilo tři kilometry před železniční stanicí Liběchov pět plně naložených vozů s uhlím.

„Odstranění následků nehody potrvá nejméně do dnešní půlnoci. Záleží na tom, do jaké míry bude poškozené také těleso trati. Důležité ale je, že se nehoda obešla bez zranění,“ řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Petr Vévoda ze SŽDC v Liběchově řekl, že první kolej by mohla být zprovozněna dnes v podvečer. Kolem 10:00 v místě nehody pracoval železniční jeřáb, který na koleje již postavil první z havarovaných vozů. Další ležely podél trati, ostatní nevykolejené vagony nákladní soupravy byly odtažené.

Pravděpodobnou příčinou nehody je závada na vlaku. Provoz na trati je přerušen. „Přepravu osob mezi Mělníkem a Štětím zajišťují autobusy. Nákladní vlaky jezdí po různých objízdných trasách,“ uvedl Halla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.