Nečasova vláda rozdala 243 milionů na odměnách, nejvíc dostali lidé na zemědělství | E15.cz

Nečasova vláda rozdala 243 milionů na odměnách, nejvíc dostali lidé na zemědělství

Bývalý ministr zemědělství rozdal na odměnách nejvíc.
Bývalý ministr zemědělství rozdal na odměnách nejvíc.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalá vláda Petra Nečase stihla před svým odchodem rozdělit zaměstnancům ministerstev odměny ve výši 243 milionů korun. Je to třiapůlkrát více než za první pololetí loni. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Ministerstvo zemědělství vyplatilo v průměru na jednoho zaměstnance 28 716 korun, nejvíce ze všech resortů. Podle exministra Petra Bendla jsou peníze zasloužené, protože ministerstvo dokončilo zákon o potravinách, myslivecký zákon a uskutečnila se transformace podřízených organizací. „Řada lidí pracovala v podstatě bez víkendu i na povodňové agendě. Úřad zeštíhlel a snížil výdaje na svůj chod. Proto byly odměny, jaké byly. Ale chápu závist, která k těm otázkám vede,“ sdělil deníku Bendl.

Nejvyšší absolutní částku, 97 milionů korun, rozdělilo ministerstvo obrany. Jeho mluvčí Jan Pejšek tvrdí, že za pomoc při odstraňování škod po povodních si všech 29 tisíc zaměstnanců úřadu peníze zasloužilo.

Ani jedno z ministerstev letos v pololetí nenechalo úředníky bez odměn. Loni v půlce roku nevyplácela bonusy ministerstva životního prostředí a obrany. Ministerstvo dopravy před rokem rozdělilo na odměnách jen 23 tisíc korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.