Odměny celkem za 3,3 miliardy korun. Členové správních rad si pohoršili | E15.cz

Odměny celkem za 3,3 miliardy korun. Členové správních rad si pohoršili

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Dominik bachurek, Euro

msc

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mezi nejlépe odměňované členy správních rad mezi českými firmami patří ti z právního nástupce Sokolovské uhelné a Moravia Steel. Odměny statutárním orgánům za rok 2013 v těchto firmách překročily každá sto milionů korun. Informace vyplývají ze studie poradenské společnosti Bisnode, která analyzovala data od necelých 40 tisíc firem.

Poradenská společnost Bisnode se zaměřila na všechny společnosti, které ke konci loňského roku ve svých finančních výkazech publikovaly informace o odměnách statutárním orgánům za rok 2013 a/nebo 2012. Ze 40 tisíc sledovaných kapitálových společností odměny statutárním orgánům vyplatila téměř desetina z nich. Celkem tak firmy v roce 2013 vyplatily 3,3 miliardy korun, o půl miliardy méně, než za rok 2012.

„Z našich výpočtů vyplývá, že člen statutárního orgánu si na odměnách může přijít i na desítky milionů korun za rok. Nicméně průměrná částka na jednoho člena statutárního orgánu v roce 2013 přesáhla 82 tisíc korun, zatímco v roce 2012 se jednalo o více než 106 tisíc korun,“ ohodnotila výsledky studie analytička Bisnode Petra Štěpánová. Nejvyšší průměrné částky vyplacené na odměny pak opět zaznamenaly výše zmíněné firmy, u Moravia Steel však jako u jediné tato průměrná suma překročila deset milionů a vyšplhala se až na 13,25 milionu.

Jak upozornila Štěpánová, oproti roku 2012 však nejde o nějaký významný výkyv, tehdy se odměny členům statutárních orgánů například u firmy Strabag vyšplhaly na 293 milionů, nejvyšší průměrnou odměnu na jednoho člena pak Bisnode zaregistrovala u AAA Auto (viz. tabulka).

odměny Autor: Bisnode

Ředitelé dostanou větší odměny za dobrou reklamu

Autor: msc

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.