ODS kvůli úvěru zastavila část regionálních sídel | E15.cz

ODS kvůli úvěru zastavila část regionálních sídel

Předseda ODS Petr Fiala
Předseda ODS Petr Fiala
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Občanská demokratická strana (ODS) dala kvůli staršímu úvěru do zástavy část svých regionálních sídel - takzvaných modrých domů. Uvedly to Lidové noviny.

Z údajů dostupných v katastru nemovitostí vyplývá, že ODS si půjčovala od společnosti RMS Mezzanine, která je zástavním věřitelem strany. Firmu „přes kyperskou skořápku“ ovládá slovenský podnikatel a lobbista blízký česko-slovenské finanční skupině J&T Boris Procik, který zástavu domů potvrdil. „Mohu říci, že jde zhruba o osm až dvanáct objektů. Obchodní detaily ale sdělovat nechci,“ citují ho Lidové noviny.

Tisková mluvčí ODS Jana Havelková LN řekla, že úvěr byl sjednán v roce 2009. Vloni si strana vymohla snížení úroků a úvěr za to od té doby kryje právě nemovitým majetkem. „Poskytovatel úvěru je společnost kotovaná na Burze cenných papírů Praha. Za působení Petra Fialy v čele ODS nebyly přijaty nové úvěry, navíc došlo ke snížení úrokových sazeb,“ řekla mluvčí.

Nemovitosti byly podle listu zaplombovány v druhé polovině března. Právní úkon se týká sídel krajských organizací v Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem, Jihlavě a Ostravě.

ANO vysvětluje zastřený sponzoring: Dárce není narcistní

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video