Pelikán chystá úder na „garážové“ provozovny insolvenčních správců | E15.cz

Pelikán chystá úder na „garážové“ provozovny insolvenčních správců

Pelikán chystá úder na „garážové“ provozovny insolvenčních správců
Robert Pelikán, ministr spravedlnosti
• 
ZDROJ: Anna Vacková

Daniel Novák

Pokud ministerstvo spravedlnosti uspěje se svým plánem, řady 666 insolvenčních správců pravděpodobně prořídnou. Biti budou hlavně menší správci dělící se o kanceláře i asistentky. Návrh vyhlášky, který už prošel připomínkovým řízením, má ale spoustu kritiků.

Ministerstvo spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) pracuje na vyhlášce o personálním a materiálním vybavení insolvenčních správců, kvůli které pravděpodobně zaniknou kanceláře provozované „na koleně“. V roce 2016 Ústavní soud zrušil podobnou vyhlášku Pelikánova rezortu, podle níž musel být správce fyzicky přítomný v provozovně alespoň jeden den v týdnu.

„Cílem je prohloubení dobré praxe a dodržování osvědčených standardů, které jsou nezbytnou podmínkou pro řádný výkon funkce insolvenčního správce, což se projeví na další kultivaci insolvenčního prostředí v České republice. Návrh nové vyhlášky tak stanovuje obsah požadavků na personální a materiální vybavení insolvenčního správce a plnění jeho povinností v insolvenčním řízení,“ sdělil na dotaz E15 Premium mluvčí ministerstva spravedlnosti Jakub Říman. 

Navrhovaná vyhláška mimo jiné stanoví, že zaměstnanec insolvenčního správce nemůže pracovat v oboru ještě pro někoho jiného. Nyní je běžné, že jeden zaměstnanec v takové kanceláři zastupuje několik insolvenčních správců.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!