Piráti v Brně schválili koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Piráti v Brně schválili koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD

Piráti v Brně schválili koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Piráti v Brně schválili hlasováním v členské základně koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Vyplývá to z diskusního fóra Pirátů. Dvoudenní hlasování končí až v pátek večer a zatím ještě všichni nehlasovali, avšak dnes po 11:00 už dvanáct členů z dvaceti smlouvu podpořilo. Je tedy potřebná nadpoloviční většina. Ostatní strany schválily smlouvu dříve, a tudíž nic nebrání jejímu podpisu.

Hlasování Pirátů začalo ve středu večer. Pro schválení stačila nadpoloviční většina 11 ze všech 20 členů brněnské členské základny.

Koalice má 33 mandátů z 55. Primátorkou by měla být brněnská jednička ODS Markéta Vaňková. ODS bude mít čtyři radní, lidovci a Piráti po třech a jednoho ČSSD. Volby vyhrálo hnutí ANO s 18 mandáty, které skončí v opozici s SPD se čtyřmi mandáty. ODS má 14 zastupitelů, KDU-ČSL osm, Piráti šest a ČSSD pět.

Komentář Bohumila Pečinky: Brno ukazuje směr české politice

ODS bude mít na starost investice, dopravu, sociální služby, marketing a cestovní ruch. KDU-ČSL bude mít v gesci zdravotnictví, školství, sport, územní plánování a životní prostředí. Piráti se budou starat o majetek, kulturu, participaci veřejnosti, informační technologie, strategii a analýzu dat. ČSSD připadne bytová politika a správa majetku.

Volby v Brně vyhrálo hnutí ANO s 18 mandáty, které skončí v opozici s SPD se čtyřmi mandáty. ODS má 14 zastupitelů, KDU-ČSL osm, Piráti šest a ČSSD pět.

Brňané chtějí, aby se nové nádraží jmenovalo Šalingrad
Dokud jsme jednali s ANO, Babiš o kmotrech nemluvil, říká kandidátka na brněnskou primátorku

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!