Piráti v Brně schválili koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD | E15.cz

Piráti v Brně schválili koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Piráti v Brně schválili hlasováním v členské základně koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Vyplývá to z diskusního fóra Pirátů. Dvoudenní hlasování končí až v pátek večer a zatím ještě všichni nehlasovali, avšak dnes po 11:00 už dvanáct členů z dvaceti smlouvu podpořilo. Je tedy potřebná nadpoloviční většina. Ostatní strany schválily smlouvu dříve, a tudíž nic nebrání jejímu podpisu.

Hlasování Pirátů začalo ve středu večer. Pro schválení stačila nadpoloviční většina 11 ze všech 20 členů brněnské členské základny.

Koalice má 33 mandátů z 55. Primátorkou by měla být brněnská jednička ODS Markéta Vaňková. ODS bude mít čtyři radní, lidovci a Piráti po třech a jednoho ČSSD. Volby vyhrálo hnutí ANO s 18 mandáty, které skončí v opozici s SPD se čtyřmi mandáty. ODS má 14 zastupitelů, KDU-ČSL osm, Piráti šest a ČSSD pět.

ODS bude mít na starost investice, dopravu, sociální služby, marketing a cestovní ruch. KDU-ČSL bude mít v gesci zdravotnictví, školství, sport, územní plánování a životní prostředí. Piráti se budou starat o majetek, kulturu, participaci veřejnosti, informační technologie, strategii a analýzu dat. ČSSD připadne bytová politika a správa majetku.

Volby v Brně vyhrálo hnutí ANO s 18 mandáty, které skončí v opozici s SPD se čtyřmi mandáty. ODS má 14 zastupitelů, KDU-ČSL osm, Piráti šest a ČSSD pět.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video