Pojišťovny vyčíslily povodňové škody na 4,8 miliardy, zatím | E15.cz

Pojišťovny vyčíslily povodňové škody na 4,8 miliardy, zatím

Úklid po povodních ve Vraném nad Vltavou
Úklid po povodních ve Vraném nad Vltavou
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Pojišťovny v Česku dnes v souvislosti s červnovou velkou vodou evidují přes 32 tisíc nahlášených pojistných událostí za 4,8 miliardy korun. Podle jejich odhadu naroste objem škod na 7,8 miliardy korun, minulou středu byl odhad o miliardu vyšší. Uvedla to mluvčí České asociace pojišťoven Marcela Kotyrová.

Likvidátoři pojišťoven již většinu škod prohlédli a klientům vyplatili desítky milionů korun. Například Česká pojišťovna měla dnes odpoledne nahlášených 16 202 škod za celkem 1,3 miliardy korun. Polovinu nahlášených povodňových škod mobilní technici pojišťovny prohlédli, uvedl mluvčí pojišťovny Tomáš Zavoral.

Vedle škod z velké vody, kterých je asi 90 procent, registruje Česká pojišťovna i celou řadu škod způsobených doprovodnými živly. Jde zejména o krupobití, pády stromů způsobené podmáčenou půdou, sesuvy půdy či úder blesku.

Také mobilní technici a likvidátoři Generali v terénu registrují škody a nabízejí výplaty záloh na pojistná plnění. Společně s operátory kontaktního centra dosud zaregistrovali 2200 škod za celkem 545 milionů korun. Na 40 procent škod je zlikvidováno a lidem postiženým povodní byla odeslána pojistná plnění.

Především v posledních dnech postupně přibývají velké škody, které hlásí obce, podnikatelé, zemědělci i průmyslové podniky. Právě u nich pravděpodobně budou škody nejvyšší. Celkem by velká voda mohla klientům Generali způsobit 4000 škod za 650 milionů korun, upozornil mluvčí pojišťovny Jiří Cívka.

:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.