Policie našla milion litrů unikátně ukrytého lihu. Byl pod zemí | e15.cz

Policie našla milion litrů unikátně ukrytého lihu. Byl pod zemí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policii se povedl mistrovský zátah. Kriminalisté na různých místech Česka zajistili zhruba milion litrů nezdaněného alkoholu. Kauza prý navazuje na metylovou aféru a souvisí s jejím vyšetřováním. Líh nalezli v nádržích zabetonovaných pod zemí v Ostravě, Hrobicích na Zlínsku a v Háji u Duchcova na Teplicku. Daňový únik spočítali na zhruba 300 milionů korun.

O „úlovku“ dnes informoval šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta. Lihové zásoby kriminalisté našli například v areálu ostravské Likérky Daněk. V případu zatím nikoho neobvinili, vyšetřování se týká několika lidí a jedné firmy. Policie podezřelé podle Šlachty obvinila již počátkem roku v jiné kauze týkající se lihu.

Cisterny s alkoholem byly ukryty a zabetonovány pod zemí, policisté se k nim museli probourat. „Takový způsob uschování zde ještě nebyl,“ řekl Šlachta.

Podle předběžných výsledků testů byl v zásobnících čistý, 96procentní etanol bez příměsí. „Celkem bylo zajištěno zhruba milion litrů lihu. V případě, že by došlo k prodeji takového množství, vznikla by České republice na neodvedené spotřební dani škoda nejméně 285 milionů korun,“ vypočítall mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery