Policie prověří stamiliony, které získala Ulčákova firma od Sazky | E15.cz

Policie prověří stamiliony, které získala Ulčákova firma od Sazky

Martin Ulčák, Aleš Hušák
Martin Ulčák, Aleš Hušák
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Představitelé firmy Bestsport podají trestní oznámení kvůli stomilionovým částkám, které loterijní společnost Sazka prostřednictvím Bestsportu tajně vyplácela firmě Atlanta Safe, za níž stojí podnikatel a lobbista Martin Ulčák. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN).

Jen v letech 2003 a 2004 Atlanta Safe obdržela z Bestsportu 337 milionů korun za poradenství. Menšinoví akcionáři o těchto platbách nevěděli. Podle listu je Ulčák kamarádem bývalých manažerů Sazky Aleše Hušáka a Jana Prádlera.

Podle nynějšího šéfa Bestsportu Richarda Benýška jsou obchody Atlanty s Bestsportem přinejmenším na hraně zákona. „Podáme trestní oznámení a necháme je prošetřit,“ řekl Benýšek.

Za konzultace Sazka neplatila Atlantě přímo, ale půjčovala sesterskému Bestsportu, a ten pak Atlantu vyplácel na základě mandátních smluv. Díky této kličce se odměny podařilo utajit před menšinovými akcionáři. „Jako minoritní akcionáři jsme to nevěděli,“ uvedl šéf Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl. Podle listu tak k pádu Sazky, která se kvůli finančním problémům dostala do konkursu, nevedly jen dluhy za stavbu libeňské O2 areny, ale také obrovské platby pro spřátelené obchodní partnery.

Bestsport, který má stejné akcionáře jako loterijní společnost Sazka, je od května v úpadku.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video