Policisté čelí kvůli Janouškově nehodě kázeňskému řízení | E15.cz

Policisté čelí kvůli Janouškově nehodě kázeňskému řízení

Martin Vondrášek, Petr Lessy
Martin Vondrášek, Petr Lessy
• 
ZDROJ: ctk/Michal Kamaryt

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ředitel pražské policie Martin Vondrášek zahájil kázeňské řízení se šesti policisty kvůli jejich postupu v souvislosti s nehodou lobbisty Romana Janouška. Janoušek v březnu podle policie v opilosti způsobil nehodu, při níž přejel ženu a poté ujel.

Počínání policie po havárii vyvolalo kritiku, otázky vzbudilo to, proč byl Janoušek ještě v den nehody propuštěn, proč mu policie umožnila používat po zadržení mobilní telefon a zda nebylo na místě podat návrh na uvalení vazby. Janoušek byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policejní prezident Petr Lessy již dříve uvedl, že prověrka policejního postupu v tomto případě odhalila pochybení a „vysoce nestandardní“ postup. Postupem vyšetřovatelů se již Generální inspekce bezpečnostních sborů, na kterou se Lessy i Vondrášek obrátili.

Případ Janoušek už stál místo Lessyho náměstka Vladislava Husáka. Policejní prezident totiž přijal Husákovu již dříve nabídnutou rezignaci. Nechce prý, aby se o policii v kauze pochybovalo. Husák svůj odchod z vedení policie nabídl loni poté, co se v médiích objevily zprávy o jeho schůzce s Janouškem. Odmítá však, aby konec jeho působení ve vedení policie byl s Janouškem jakkoliv spojován.

K odchodu Lessy nepřímo vyzval i Vondráška. Vondrášek již tehdy uvedl, že zatím nerezignuje, protože chce nejdřív vědět, jaká byla odpovědnost jednotlivých policistů a velitelů a to, zda to bylo dílčí nebo systémové pochybení. Vyčkat chce i závěrů Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pak se teprve rozhodne.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.