Praha dá letos na opravy silnic dalších 100 milionů. Potřebovala by ale 21 miliard | E15.cz

Praha dá letos na opravy silnic dalších 100 milionů. Potřebovala by ale 21 miliard

Praha dá letos na opravy silnic dalších 100 milionů. Potřebovala by ale 21 miliard
Vinohrady, ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY SA 3.0: ŠJů via Wikimedia Commons

ČTK

Hlavní město investuje v letošním roce do opravy silnic dalších 100 až 150 milionů korun, řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Na opravy kterých silnic bude město peníze vydávat, rozhodnou radnice městských částí.

Takzvaný vnitřní dluh na komunikacích v hlavním městě je 21 miliard korun. Letos město vydalo na opravy již asi 200 milionů. Pokud by Praha opravovala silnice současným tempem, smaže vnitřní dluh za asi 60 let.

„Městské části mají připravit seznam, které ulice nutně potřebují opravit. Podle toho pak budeme postupovat,“ uvedl Dolínek.

Město zároveň bude chtít získat půl miliardy korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), a to naráz. Dosud peníze město dostávalo v průběhu roku postupně. Letos z peněz ze SFDI Praha opravovala například Nuselský most, udělala opravy na Spořilovské nebo na Štěrboholské radiále.

Stát zahloubí a rozšíří přetíženou benešovskou silnici

Praha v posledních měsících vydala na opravy komunikací asi 200 milionů korun. Z toho 150 milionů šlo na opravy silnic, zbylá částka pak byla určena na opravy mostů.

Pokud by město chtělo všechny poničené komunikace opravit najednou, muselo by jednorázově vydat asi 21 miliard korun. „To je vnitřní dluh, který město má a který musíme postupně eliminovat,“ dodal Dolínek. Silnice v Praze spravuje Technická správa komunikací (TSK), která je příspěvkovou organizací hlavního města.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!