Práva v Plzni nesmějí přijímat studenty magisterského studia

Asi 300 stovky studentů protestovaly 2. února před budovou plzeňské právnické fakulty. Akcí vyjadřovaly nesouhlas s rozhodnutím akreditační komise, která neprodloužila fakultě pětiletý magisterský program.

Asi 300 stovky studentů protestovaly 2. února před budovou plzeňské právnické fakulty. Akcí vyjadřovaly nesouhlas s rozhodnutím akreditační komise, která neprodloužila fakultě pětiletý magisterský program. Zdroj: CTK - Petr Eret

Plzeňská právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) nemůže přijímat studenty do prvního ročníku magisterského studia. O rozhodnutí ministerstva školství, informovala mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.

Pětiletému programu, kam chtěla fakulta letos přijmout 300 studentů, prodloužil akreditaci do roku 2016 exministr Josef Dobeš (VV) v rozporu s rozhodnutím akreditační komise. Jeho březnové rozhodnutí mělo podle Dobeše oporu v právních analýzách. Dobeš se tak postavil proti stanovisku Akreditační komise, která škole neprodloužila akreditaci. Komise to však označila za skandální a nezákonné.

článek bude doplněn