Pražská TOP 09 jedná o koalici s ANO. Bez Krnáčové | E15.cz

Pražská TOP 09 jedná o koalici s ANO. Bez Krnáčové

Pražská TOP 09 jedná o koalici s ANO. Bez Krnáčové
Primátorka Prahy Adriana Krnáčová
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Pražští zastupitelé za TOP 09 v průběhu přerušovaného zasedání zastupitelstva vyjednávají o nové magistrátní koalici s ANO. Přidat by se mohla ČSSD nebo ODS. Podmínkou je ovšem odchod Adriany Krnáčové (ANO) nejenom z postu primátorky, ale i z rady, zjistila ČTK od několika zdrojů z magistrátu. Primátorka řekla, že „nikam odcházet nehodlá“.

Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se po řadě neshod rozpadla před několika týdny. Od té doby se horečně vyjednává o nové podobě koaliční spolupráce. ANO mělo původně spolupráci s TOP 09 zapovězenou. Zákaz sice vzalo zpět, TOP 09 se ale nechala slyšet, že ANO propáslo svoji šanci.

Nyní se mluvilo o tom, že ANO by mohlo z nové rady zcela vypadnout. Vyjednávalo se o koalici TOP 09, ODS, a Trojkoalice, ke kterým by se mohla připojit ČSSD nebo nezávislí zastupitelé s piráty.

V pětašedesátičlenném zastupitelstvu má hnutí ANO 17 mandátů, 12 klub TOP 09 a nezávislých. Po osmi je zastupitelů Trojkoalice, ODS a ČSSD. V zastupitelstvu jsou dále čtyři piráti, čtyři komunisté a čtyři nezávislí. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice dosud měla na pražské radnici většinu jediného hlasu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!