Pražské městské části dostanou od magistrátu 82 milionů navíc | E15.cz

Pražské městské části dostanou od magistrátu 82 milionů navíc

Praha
Praha
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Olivier Bruchez via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vedení Prahy přidá městským částem letos 81,88 milionu korun. Peníze mají sloužit nejen na investice, ale i na takzvané neinvestiční výdaje. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Peníze Praha přesune v rámci letošního rozpočtu z rezervy určené na spolufinancování projektů podporovaných z evropských fondů. Ročně převede Praha mezi městské části na jejich fungování celkem asi 3,5 miliardy.

Peníze si mezi sebou rozdělí zhruba desítka radnic. Nejvyšší částku dostane radnice Prahy 13, a to celkem 17,5 milionu. Městská část finance použije na nástavbu pavilonu C u základní školy profesora O. Chlupa, a to včetně vybavení. O půl milionu méně dostane Praha-Újezd na výstavbu mateřské školy ve Formanské ulici.

Peníze dostanou také Praha 22 na přístavbu pavilonu základní školy, Praha 14 na opravu kuchyně mateřské školy Zelenečská a Dolní Měcholupy obdrží 15 milionů na výstavbu víceúčelové sportovní haly. V rámci neinvestičních výdajů dostane tři miliony Březiněves na vybavení mateřské školy a Lipence pak dostanou 330 tisíc na opravu nezpevněných cest a vybudování zpomalovacích prahů.

Dosud Praha mezi radnice rozdělovala více než 3,5 miliardy korun. Praha radnicím ročně dává na jejich chod 2500 korun na obyvatele, od příštího roku by se částka měla zvednout na 2900 korun, minulý týden o tom rozhodli pražští zastupitelé. Toto opatření vyjde město na další asi půl miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video