Přes 250 tisíc řidičů ještě nemá nové doklady, úřady otevřou i na Silvestra | E15.cz

Přes 250 tisíc řidičů ještě nemá nové doklady, úřady otevřou i na Silvestra

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK/Fluger Rene

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mimořádné prodloužení úředních hodin slibují instituce pro výměnu řidičských průkazů. Některé úřady budou mít otevřeno i tento víkend a na Silvestra. Výměna řidičských průkazů totiž čeká ještě na více než čtvrt milionu řidičů. Ten, kdo usedne za volant s propadlými doklady, může počítat s pokutou až do dvou tisíc.

Do konce roku 2013 za výměnu dokladu ještě žadatel nic nezaplatí, po Novém roce už opozdilce přijde na 50 korun. Povinná výměna řidičských průkazů se týká těch vydaných do 1. dubna 2004, jejichž platnost končí 31. prosince letošního roku. Lhůta pro vydání řidičského průkazu je 20 dní od podání žádosti. Výměnu řidičského průkazu je možné vyřídit i v takzvaně bleskovém režimu, výměna v pětidenní lhůtě odlehčí žadatelově peněžence o 500 korun.

S vyplněným formulářem nesmí žadatel zapomenout na fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 centimetru, na rozdíl od jiných dokladů úřady fotku na řidičský průkaz nepořizují. Spolu s kartičkou, kde je uvedeno datum vyzvednutí nového průkazu, úřady vydávají také potvrzení o podání žádosti o výměnu.

Potvrzení platí ale jen do 19. ledna a slouží pro případ silniční kontroly žadatele. „Od 20. ledna budeme ke každému řidiči, který u sebe nebude mít platné řidičské oprávnění, skutečně nekompromisní,“ varuje policejní mluvčí Ivana Ježková v České televizi.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video