Aktualizováno
Prezidenta Pavla propustili z nemocnice, po nehodě na motorce nastoupil do domácího léčení

Prezident Petr Pavel

Prezident Petr Pavel Zdroj: KPR/Zuzana Bönisch

Prezident Petr Pavel byl dnes dopoledne propuštěn po nehodě na motorce z pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácího léčení, oznámila na síti X Kancelář prezidenta republiky (KPR). Prezidentův program na příští týden zůstává zachován včetně plánované zahraniční cesty. ÚVN na síti X potvrdila, že Pavel byl propuštěn krátce před 11:00.

Pavel se podle KPR zranil při pádu na motocyklu v malé rychlosti při nácviku jízdy v terénu na uzavřeném okruhu. V ÚVN zůstal po čtvrteční nehodě přes noc preventivně na pozorování, zranění nebyla podle Hradu ani nemocnice vážná.

„Prezident Pavel byl dnes dopoledne propuštěn z nemocnice do domácího léčení, kde bude mít klidový režim. Cítí se dobře,“ sdělila novinářům mluvčí Hradu Eva Hromádková. Potvrdila, že se prezident zranil na uzavřeném okruhu ve Středočeském kraji. Bližší informace k povaze prezidentova zranění Hrad nesdělil. Policie nehodu nevyšetřuje, protože se nestala na pozemní komunikaci.

Policie nehodu nevyšetřuje, protože se stala na uzavřeném sportovním okruhu, nikoli na pozemní komunikaci. Podle Deníku N se prezident zranil na uzavřeném okruhu ve Středočeském kraji.

Dvaašedesátiletý Pavel je známý svou zálibou v jízdě na motocyklu, které se nevzdal ani po loňském zvolení do prezidentské funkce. Loni v létě se na veřejnosti objevil videozáznam, na němž jel Pavel na motorce bez helmy. Prezident se posléze omluvil a oznámil, že věnuje peníze na pomoc motocyklistům, kteří cizí vinou skončili na vozíčku. Generál ve výslužbě je známý svou dobrou fyzickou kondicí, letos v únoru například seskočil padákem, během návštěv krajů se rád vydává na horské túry.

V dubnu se prezident zranil v obličeji při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal při dvoudenní návštěvě Zlínského kraje. K drobné tržné ráně u obočí přišel při střelbě dlouhou zbraní s optikou, zranění tehdy nevyžadovalo lékařské ošetření.

Pavel ještě před inaugurací absolvoval lékařské vyšetření v ÚVN, zprávu o svém zdravotním stavu poté zveřejnil krátce před nástupem na Pražský hrad. Podle lékařů komplexní vyšetření prokázalo, že je schopen ze zdravotního hlediska bez výjimek vykonávat všechny prezidentské povinnosti.