Při nehodách v Praze loni zemřelo 21 lidí. Předloni 25 | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Při nehodách v Praze loni zemřelo 21 lidí. Předloni 25

ČTK

V Praze loni při dopravních nehodách zemřelo 21 lidí, což bylo o čtyři méně než v roce 2015.Uvedli to zástupci pražské policie. V metropoli se loni stalo 22 976 nehod, meziročně o 1414 více.

Roman Nový z dopravní policie uvedl, že se v Praze podařilo splnit cíle Národní strategie bezpečnosti silničního provozu pro loňský rok, která předpokládala, že v hlavním městě zemře nanejvýše 22 lidí. Podle náměstka pražského policejního ředitele Zdeňka Bezoušky loni při nehodách zemřel druhý nejnižší počet lidí od roku 1961, kdy policie začala vést ucelené statistiky. Méně obětí si dopravní kolize vyžádaly jen v roce 2014, a to 19.

 Při smrtelných nehodách loni v Praze nejčastěji umírali chodci, ve 12 případech. Následovali čtyři mrtví motocyklisté, tři řidiči osobních aut, jeden spolujezdec a jeden řidič nákladního auta. Hlavní příčinou tragických nehod bylo nedání přednosti chodci, který šel po přechodu. Za smrtelné nehody mohlo nesprávné otáčení či couvání, nedání přednosti v jízdě a srážka s protijedoucím autem při předjíždění.

 

Žižkovská dopravní tepna Koněvova se ucpe až na dva roky, na jaře začne její rekonstrukce

 Nejvíc smrtelných nehod se v Praze stalo v únoru a říjnu, kdy policisté zaznamenali tři. Žádný člověk naopak nezemřel v srpnu.

 Zatímco počet nehod byl v Praze loni nejvyšší ze všech českých regionů, počet lidí, kteří zemřeli, byl kromě Libereckého a Karlovarského kraje nejnižší. Podle zástupce šéfa dopravní policie Jiřího Duška je to způsobeno tím, že je v hlavním městě hodně silnic, křižovatek a řidiči nemají příliš možností jezdit rychle. Kvůli tomu nemají nehody tragické následky a spíše se při nich lidé "pouze" zraní.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!