Průzkum: ČSSD by vyhrála volby s 13procentním náskokem před ODS | E15.cz

Průzkum: ČSSD by vyhrála volby s 13procentním náskokem před ODS

Průzkum: ČSSD by vyhrála volby s 13procentním náskokem před ODS
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

sal

Pokud by se v listopadu konaly volby do poslanecké sněmovny, s přehledm by zvítězili soociální demokraté se ziskem 34,5 procenta hlasů. Druhá ODS ztrácí třináct procent. Do sněmovny by se dostali také komunisté se 17 procenty hlasů a TOP 09 s 13,5 procenty, naopak Věci veřejné by se ziskem tří procent hlasů zůstali mimo. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum verejného mínění (CVVM).

V říjnovém průzkumu společnosti Factum Invenio přeskočili Věci veřejné lidovci ziskem 5,9 procenta hlasů, který by je poslal do sněmovny místo véčkařů. Podle aktuálního průzkumu však KDU-ČSL znovu spadla pod pětiprocentní hranici - získala by 4,5 procenta hlasů. Sociální demokraté si proti říjnu polepšili o 2,5 procenta, naopak dvě procenta ztratila ODS a mírně ztrácí také TOP 09.

Volební model vychází z aktuálních stranických preferencí a simuluje reálné rozvržení voličských hlasů v hypotetických volbách. Nezahrnuje tedy například respondenty, kteří se voleb nechtějí zúčastnit.

CVVM provedlo průzkum ve dnech 7. až 14 listopadu a zúčastnilo se ho 1010 lidí starších 15 let. Devětapadesát procent dotázaných přitom odpovědělo, že by k případným volbám nyní přišli. Voleb se nechce zúčastnit 34 procent lidí a ostatní nevědí.

Volební model - listopad 2011Volební model - listopad 2011Autor: CVVM

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!