Rath žádá o propustku na hlasování o rozpuštění Sněmovny | E15.cz

Rath žádá o propustku na hlasování o rozpuštění Sněmovny

Poslance Davida Ratha přivádějí na jednání sněmovního mandátového a imunitního výboru, který 3. září v Praze projednával policejní žádost o Rathovo vydání k trestnímu stíhání.
Poslance Davida Ratha přivádějí na jednání sněmovního mandátového a imunitního výboru, který 3. září v Praze projednával policejní žádost o Rathovo vydání k trestnímu stíhání.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Poslanec David Rath obžalovaný z korupce chce hlasovat o rozpuštění Sněmovny a vypsání předčasných voleb. Požádal o to soudce Roberta Pacovského, který bude předsedat senátu Krajského soudu v Praze v procesu Rath a spol.

O rozpuštění Sněmovny, k němuž je třeba 120 hlasů, se podle všeho bude rozhodovat v polovině července. O rozpuštění Sněmovny chtějí nechat hlasovat sociální demokraté poté, co kvůli skandálu okolo bývalé šéfky kanceláře premiéra Jany Nagyové, padla vláda Petra Nečase (ODS). Hlasovat by se mohlo počínaje 16. červencem, tak aby se v případě úspěchu návrhu ČSSD mohly nové volby uskutečnit do konce září.

Do poloviny července se největší opoziční strana bude snažit za pomoci dalších jednání shromáždit co největší podporu. Rozpuštění dolní komory zatím vedle ČSSD podporují také komunisté a Věci veřejné. Dohromady tyto strany mají 91 poslanců.

Jak soudce Pacovský o Rathově žádosti rozhodne, není zatím jasné. „Je na dovolené, takže žádost obžalovaného Ratha zatím nedostal, neviděl ji. Dokud si ji neprostuduje, nechce se k tomu, jak rozhodne, vyjadřovat,“ řekla serveru Týden.cz. mluvčí soudu Zuzana Steinerová.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.