Registr vozidel se po plánovaném výpadku už vůbec nespustil | E15.cz

Registr vozidel se po plánovaném výpadku už vůbec nespustil

Nový registr nefunguje
Nový registr nefunguje
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na některých pracovištích registru vozidel se tvořily fronty čekajících lidí poté, co systém v celé republice zkolaboval. Lidé po marném čekání většinou odcházeli. Nový registr vozidel ráno zkolaboval po zhruba hodinovém provozu kvůli technickému výpadku. Systém měl být dnes spuštěn po přechodu ze správy ministerstva vnitra na resort dopravy. Zatím není jasné, jak dlouho bude mimo provoz.

V Ostravě čekalo ráno kvůli technickému výpadku na novém registru vozidel na vyřízení svých požadavků asi 40 klientů. „Více se nám jich do čekárny nevejde a museli jsme proto pozastavit výdej lístků s pořadovými čísly,“ řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská. Podle ní ministerstvo dopravy už od ranních hodin opakovaně ujišťuje magistrát o tom, že systém bude v nejbližší době zprovozněn.

Pracovníci registrů v libereckém kraji se objednané klienty snažili o výpadku informovat. „Měli jsme i žadatele objednané přes SMS, ty jsme obvolávali, aby nechodili,“ řekla mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová. Někteří lidé z úřadu odešli, jiní odevzdaně vyčkávali, zda se systém podaří spustit. „Spíš by mně překvapilo, kdyby to fungovalo. V téhle zemi se snad nic neobejde bez problémů, jen si vzpomeňte na začátek roku na úřadech práce,“ řekl jeden z klientů na magistrátu v Liberci.

Na úřad kladenského registru vozidel přišlo dopoledne více než 60 lidí. „Nemáme problém, že by lidé nadávali nebo se zlobili. Chápou, že to není naše chyba. K vyvolávacímu zařízení jsme jim dali písemnou omluvu,“ řekl vedoucí úřadu Jiří Vrchlavský.

Desítky lidí od rána čekají na spuštění nového systému také v budově magistrátu Mladé Boleslavi. „Chodby jsou plné, lidé jsou naštvaní a někteří nadávají, že si kvůli tomu vzali dovolenou. Budeme vydávat na web města zprávu, aby lidé přijeli na náš registr jindy,“ řekla mluvčí města Hana Koišová.

Na pardubickém registru vozidel se od rána vytvořila značná fronta čekajících. „Nový systém vůbec nezačal fungovat,“ řekla ČTK pracovnice registru Jana Štefánková. Úředníci lidem ani nemohli říci, zda je naděje na zlepšení. Čekající se postupně vzdávali.

V Brně si lidé berou pořadová čísla, podle nichž se budou vyřizovat žádosti po spuštění systému. Termín spuštění nelze zatím odhadnout, řekl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. „Číselný pořadník bude platit, až se systém spustí. I kdyby to mělo být třeba následující den,“ řekl Žára.

Registr prošel plánovanou odstávkou v minulém týdnu, kdy se do něj z evidence ministerstva vnitra převedlo 14,5 milionu záznamů o 7,5 milionu vozidel, které jezdí po českých silnicích. Náklady na převod činily 47 milionů Kč za tvorbu počítačové aplikace a za nákup výpočetní techniky. Celkem v Česku existuje 206 míst, kde je možné vozidla registrovat. Dnešní výpadek se nevyhnul žádnému z nich.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video