Řidiči pražské hromadné dopravy si přilepší, metropole na zvýšení mezd vydá kolem 40 milionů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Řidiči pražské hromadné dopravy si přilepší, metropole na zvýšení mezd vydá kolem 40 milionů

ČTK

Praha přidá na platy řidičů v pražské integrované dopravě (PID) zhruba 40 milionů korun, které dostane desítka soukromých dopravců. Peníze musí město vyplatit, aby dostalo od státu příspěvek na opravu komunikací. PID zajišťuje kromě soukromých dopravců také dopravní podnik, který vlastní Praha, peníze ale nyní nedostane.

Nejvyšší částku dostane od města firma Arriva City, zhruba 13,5 milionu korun. Přes šest milionů dostane dopravce About Me a téměř pět milionů ČSAD Střední Čechy. Peníze vezme Praha z rezervy městské organizace Ropid, která plánuje PID.

Praha dostane od státu peníze na opravu komunikací jako kompenzaci za zvýšení platů řidičů, které vychází z nařízení vlády. Aby město peníze dostalo, musí náklady na zvýšení platů nejdříve všechny vyplatit. Praha ale od státu nedostane celou částku, ale 25,5 milionu korun.

Jízdenka pražské hromadné dopravy začne platit i pro oblast Kladenska

Pražská integrovaná doprava dnes zahrnuje vedle městských a příměstských autobusů, tramvají, metra a vlaků také některé přívozy nebo lanovku na Petřín. Systém je rozdělen na několik pásem a cestující pak platí za dopravu podle toho, kolika pásmy po cestě projíždí.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!