Ruský developer chystá výstavbu bytů v Praze | E15.cz

Ruský developer chystá výstavbu bytů v Praze

stavebnictví
stavebnictví
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na českém trhu se chce prosadit developer s ruskými kořeny Preco Group. Na jaře příštího roku plánuje zahájit výstavbu svého prvního projektu Rezidence Pod Brentovou. Nový bytový dům vyroste v sousedství starší zástavby na pražském Smíchově.

Preco Group míří jak na zahraniční, tedy hlavně ruskou, tak i na českou klientelu. „Snažíme se uplatnit v Praze už osvědčené dispozice a standardy provedení bytů, které budou vyhovovat místním rezidentům i cizincům. Projektů máme několik, ale momentálně nemáme zájem o jejich zveřejnění,“ sdělil deníku E15 jednatel a společník Preco Group Pavel Malyšev.

Firma nabízí kromě developmentu také projektovou přípravu, vyhledávání a nákup pozemků či získávání partnerů v Rusku, Česku a Německu. Kromě Prahy má Preco Group ještě pobočku v ruském Jekatěrinburgu. Podle svého tvrzení se její management opírá o dlouholeté zkušenosti ruských stavebních firem ze Sverdlovské oblasti.

„Rozvoj naší společnosti začal v roce 2008 s myšlenkou sdílet stavební technologie a vyhledávat novinky v architektuře, které jsou přítomné v postkomunistických zemích,“ vysvětluje Malyšev. Volba na Českou republiku padla také kvůli sousedství s vyspělými trhy Německa a Rakouska a zdejšímu působení řady mezinárodních investorů a developerů.

„Náš cíl byl následující: pochopit, jak může fungovat stavebnictví v postkomunistické zemi, pokusit se čerpat z těchto zkušeností a posléze je využít v Rusku. Mimo jiné nabízíme českým partnerům možnost účasti v developerských projektech v Rusku, což dělá naše vztahy s obchodními partnery oboustranně výhodné a perspektivní,“ tvrdí Malyšev.

Rusové zatím směřovali svoji výstavbu v Česku hlavně do Karlových Varů. Tamní trh ale v posledních dvou letech ochladl a řada nemovitostí je na prodej. Naopak Praha láká stále početnější klientelu ze zemí bývalého Sovětského svazu. Většinou však jde o nákupy už dokončených rezidencí a bytových portfolií.

Kvůli zprostředkování obchodů už v tuzemsku funguje několik realitních kanceláří, orientovaných přímo na rusky hovořící zákazníky. I podle velkých realitních sítí a tuzemských developerů aktuálně Rusové tvoří nejsilnější skupinu zahraničních kupců. Například v žižkovském komplexu Central Park Praha patří lidem z postsovětských republik už zhruba 40 procent bytů.

Autor: Denisa Novotná

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video