Šéf teplické ČSSD Benda chce po Bártovi milion za slova o kmotrech | E15.cz

Šéf teplické ČSSD Benda chce po Bártovi milion za slova o kmotrech

Petr Benda
Petr Benda
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Městský soud v Praze se dnes bude zabývat žalobou šéfa teplické ČSSD Petra Bendy na bývalého ministra dopravy a nynějšího předsedu poslanců Věcí veřejných Víta Bártu a ministerstvo dopravy. Benda se domáhá milionu korun a omluvy kvůli slovům, která Bárta mimo jiné i na jeho adresu pronesl v lednu v Otázkách Václava Moravce.

Exministr tehdy uvedl, že z výsledků auditu ministerstva dopravy vyplývá, že někteří manažeři Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kryjí nelegální činnost stavebních firem.

To se podle tehdejších slov Bárty týkalo nejvíc Ústeckého kraje, kde prý bylo navíc podezření, že vedení ŘSD řídí „slavní kmotři ODS a sociální demokracie“ - podnikatel Patrik Oulický a Benda. Poté podle Bendy tvrzení zopakoval pro Českou televizi a Novu a dodal, že „konkrétní manažeři čerpají určité benefity“ pocházející z okruhu Bendy a Oulického.

Bártova slova se pak podle žaloby objevila ve většině hromadných sdělovacích prostředků. Exministrovy výroky přitom podle Bendy nejsou pravdivé a zasahují do jeho cti, důstojnosti a dobré pověsti. Měly prý také negativní vliv na jeho obchodní a politickou činnost i soukromý život. Benda chce vedle milionu od Bárty, případně ministerstva dopravy, také omluvu - soukromou i prostřednictvím médií.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.