Šlégr chystá návrat do politiky, opět v barvách ČSSD | E15.cz

Šlégr chystá návrat do politiky, opět v barvách ČSSD

Šlégr chystá návrat do politiky, opět v barvách ČSSD
Jiří Šlégr
• 

ČTK

Bývalý hokejista Jiří Šlégr se pokusí o návrat do politiky. Bude kandidátem ČSSD pro senátní volby na Mostecku, řekla mluvčí strany Eva Gregorová. O nominaci olympijského vítěze z Nagana rozhodli členové ČSSD ve vnitrostranickém referendu.

Šlégr byl jediným kandidátem, o kterém mostecká ČSSD rozhodovala. „Hlas zaslalo 58,1 procenta zdejších členů strany. Z nich 61,3 procenta podpořilo Jiřího Šlégra,“ řekl Gregorová.

Šlégr byl v letech 2010 až 2013 poslancem. ČSSD ale opustil společně s někdejším předsedou Jiřím Paroubkem a zamířil do jeho LEV-21. Za ČSSD bude podle krajského předsedy Miroslava Andrta kandidovat jako nezávislý. „Prošel nějakým ponaučením z předchozí etapy a myslíme si, že je to člověk přijatelný pro širší spektrum lidí. Velmi aktivně působí ve sportovním prostředí a chce se té problematice dále věnovat,“ řekl už dříve Andrt.

Na Mostecku bude senátorský mandát obhajovat lékařka Alena Dernerová (Severočeši.cz). Za ODS se jí postaví mostecká zastupitelka, ředitelka zdejší základní školy Libuše Hrdinová. Další strany zatím své kandidáty nezveřejnily.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!