Smlouva na letouny CASA se zatím neruší, obrana chce ale penále | e15.cz

Smlouva na letouny CASA se zatím neruší, obrana chce ale penále

Pořízení čtyř transportních letadel CASA C-295M vyráběných konsorciem EADS loni schválila bývalá vláda Mirka Topolánka. Prodej však byl terčem kritiky od samého začátku.
Pořízení čtyř transportních letadel CASA C-295M vyráběných konsorciem EADS loni schválila bývalá vláda Mirka Topolánka. Prodej však byl terčem kritiky od samého začátku.
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo obrany kvůli letadlům CASA C-295M uplatní vůči společnosti Omnipol sankce plynoucí ze smlouvy. Firma totiž ve stanovené lhůtě neodstranila závady na systému pasivní ochrany letounu. Výrobce strojů nyní ve Španělsku do konce měsíce pracuje na odstranění přetrvávajících závad, pak stroje CASA čekají opakované vojskové zkoušky.

Za každý započatý den prodlení v dodávce hodlá obrana strhávat několik desetin promile z ceny systému, která podle původní smlouvy činí 150 milionů korun. Příslušnou výzvu hodlá ministerstvo dodavateli formálně adresovat v nejbližších dnech. Úředníci ministerstva tak zatím nepřistoupili ke zvažovanému krajnímu řešení, kterým by bylo vypovězení celé smlouvy.

„Se současným stavem rozhodně nejsme spokojeni a pro jeho nápravu učiníme maximum,“ podotkl k tomu náměstek ministra obrany pro vyzbrojování Rudolf Blažek.

Případné další právní kroky vůči Omnipolu ještě ministerstvo zváží do počátku příštího měsíce. Přihlédne přitom i k právní analýze, kterou pro resort připravuje právní kancelář White&Case.

„Rozhodně máme zájem na tom, aby závady byly co nejdříve odstraněny a letouny mohly začít plnit požadované úkoly,“ zdůraznil náměstek. Pokud se tak v nejbližších měsících nestane, ministerstvo se podle něj stále nevzdává myšlenky od smlouvy zcela odstoupit.

Nasazení v Afghánistánu se odkládá

Vojáci už ale nepočítají s tím, že by španělský dopravní letoun operačně nasadili v Afghánistánu ještě letos, jak původně uvažovali. Bez funkčního systému pasivní ochrany by to nebylo možné. Dalším důvodem jsou i omezené finanční možnosti resortu.

Nákup čtyř dopravních letadel za 132 milionů eur (tedy kolem 3,5 miliardy korun) byl podepsán v roce 2009, den před nástupem tehdejšího náměstka ministra Martina Bartáka do funkce šéfa resortu. Česko tehdy podle Evropské komise údajně nedodrželo předpisy EU týkající se zadávání veřejných zakázek, když o zakázce rozhodla bez výběrového řízení.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery