Šnábl vyhrál spor o výpověď, po Fischerovi chce pět milionů | E15.cz

Šnábl vyhrál spor o výpověď, po Fischerovi chce pět milionů

Jan Fischer
Jan Fischer
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Okamžitá výpověď, kterou dal někdejšímu šéfovi odboru mezinárodní ochrany investic na ministerstvu financí Radkovi Šnáblovi loni v létě tehdejší ministr Jan Fischer, je neplatná. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1, ministerstvo se ale může odvolat. Šnábl se nyní chystá zažalovat Fischera o pět milionů korun, informují Lidové noviny.

Šnábl deníku řekl, že se na ministerstvo vracet nehodlá a po státu nechce ani žádné peníze. Soudit se bude jen s Fischerem. „Budu podávat žalobu na náhradu škody, kterou mi způsobil výroky, jimiž doprovázel dění kolem mé výpovědi, již mimochodem využil i v předvolební kampani,“ sdělil.

„Pokud se pan Šnábl takto rozhodl, beru to na vědomí. Jeho kroky nehodlám komentovat,“ řekl Fischer.

Fischer odvolal Šnábla v polovině srpna 2013, krátce po svém nástupu do čela úřadu. Výpověď tehdy zdůvodnil tím, že Šnábl nedoložil součinnost k převzetí agendy oddělení a porušoval zákoník práce. Poté Fischer zahájil prověrku Šnáblova oddělení, které má na starosti miliardové právní spory státu s několika velkými investory. Výsledkem byla dvě trestní oznámení kvůli údajné zpronevěře státních peněz.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video