Sobotkovi se rozpadá manželství, se ženou oznámili rozchod | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Sobotkovi se rozpadá manželství, se ženou oznámili rozchod

ČTK

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil odluku v manželství. S manželkou Olgou bude v následujících týdnech hledat nové uspořádání rodinného života. Důvodem je dlouhodobý tlak, jemuž je vystaven politik a jeho nejbližší, uvedli manželé ve společném prohlášení. Jeho text ČTK poskytl mluvčí vlády Martin Ayrer.

"Oba k sobě nadále chováme hluboký respekt a přátelství, jež nám umožňují naši situaci řešit se vzájemným pochopením. Naším hlavním společným cílem je vytvořit pro naše děti takové prostředí, jež jim umožní nadále vyrůstat spokojeně a s účastí obou rodičů," píše se v prohlášení. Podle manželů Sobotkových nejde o unáhlený krok, který by byl motivovaný konkrétní situací či osobou.

Vyměnit Sobotku? S tím by mohl přijít jen blázen, říká volební manažer ČSSD Birke

Média včetně bulvárních si Sobotkovy rodiny dosud příliš nevšímala. "Předem děkujeme médiím, že vůči naší rodině a našim dětem zachovají dosavadní zdrženlivost," uvedli manželé.

Manželství se v minulosti rozpadlo i dalším českým premiérům. Z předsedů vlád samostatné České republiky nebyli rozvedeni pouze Josef Tošovský a Václav Klaus. Rozvod v době, kdy vedl vládu, oznámil Petr Nečas. V době nástupu do čela kabinetu měli rozvod za sebou Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross a Jan Fischer. Jiří Paroubek a Mirek Topolánek se rozvedli až po odchodu z funkce, manželství se jim však rozpadlo dříve.

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!